NIS
Nábytkářský informační systém

Úvod >>

PoradnaTÉMA ODPOVĚDI ZALOŽENO
O jaký se jedná zákon, paragraf, odstavec, písmeno v tomto zákoně 2
??? a nábytek se nelepí lepidly? Na nábytek se nepoužívají laky,... To je přeci součást té chyby v zákoně. To přeci je též záležitost i Vaší školy??? Já měl zato, že vysoké školy jsou jednou z hybných sil pro změny v legislativě... bohužel asi ne, jak hluboce jsme klesly, když si každý hrabe na svém písečku a nikdo nás na SŠ nepodpoří. Zlatý socializmus, kde vysoká škola byla kolébkou vzdělanosti a podporovala kvalitní tvorbu zákonů a norem. Dnes normy jsou plné poskvilů a plné chyb a protiřečících si tvrzení.
10. 12. 2015
poslední: 10. 12. 2015
Re:O jaký se jedná zákon, paragraf, odstavec, písmeno v tomto zákoně 2
Vážení učitelé, na dotazy odpovídám z pozice soudního znalce nábytku a neřeším problematiku středního školství, protože ji neznám. Domnívám se, že jde o vyhlášku MZČR č.180/2015 Sb., která řeší mladistvé zaměstnance. Mám ale za to, že statut studenta je odlišný od statutu zaměstnance, ale to se pohybuji mimo rámec své profese. Jsem informován, že se touto problematikou zabývá Asociace českých nábytkářů, obraťte se přímo na ně. S výtkami stran práce vysokých škol a jejich zahledění se v sama sebe při honbě za vědeckými bobříky plně souhlasím. Ale já z Aurory nevystřelil a jako člověk dlouholeté výrobní praxe (15 let) jsem proti. Těžko lze ale ovlivnit něco z pozice zaměstnance. Ve věci převzatých norem EU rovněž souhlasím, neboť je to živnost úředníků EU a normy z jejich dílničky nejsou ve výrobě ani při reklamacích použitelné. Příklad aktuální: Norma na vysoká lůžka (musí mít zábrany) definovala (do r. 2007) postel vyšší než 800 mm. Pak to úředník změnil za 800 mm nosného podkladu (rámu) a nyní chce jen 600 mm. Co bude v nemocnicích nevím. Pokud se podíváte na dnešní rokoková manželská lůžka pro princezny na hrášku vyšší jak 800 cm (že se tam menší dáma nevyškrábe a pak si při pádu zlomí klíční kost), tak to dle Bruselu není vysoká postel, protože výška nosného podkladu je pod mohutnou roztočovou skladbou matrací jen 20 cm. Normy na nábytek mají nejméně 7 let v gesci TZU Brno (Vlnaři)a UNMZ (úřad ČNI byl zrušen). Br.
10. 12. 2015
poslední: 10. 12. 2015
Re:O jaký se jedná zákon, paragraf, odstavec, písmeno v tomto zákoně 2
PS 1) Vámi zadaný odkaz na "zákon" 2 nefunguje 2) Ono ani za socíku nebyly školy moc skvělé (koneckonců jsem jejich absolventem). Chybělo jim to, co jim chybí i dnes - tedy znalost praxe. Vzdělávat by měl na vysoké škole jen ten, kdo se osvědčí 5 let v praxi. Ten nechť dělá vědu, protože chápe rozdílnost pojmu smysl a nesmysl.
10. 12. 2015
poslední: 10. 12. 2015
Zpět na témata
Titulek:
Text:
Jméno:
E-mail:
Obrázek (jpg,png,gif):