NIS
Nábytkářský informační systém

Ergonomie


Blok obsahuje nové poznatky z průzkumu rozměrů současné populace uskutečněného jako součást projektu. Tyto nové parametry jsou zde přímo aplikovány na ergonomické ukazatele pro všechny typologické skupiny nábytku
 

                     INFORMAČNÍ BLOK SE DÁLE VĚTVÍ V NIŽŠÍCH HLADINÁCH SYSTÉMU NA DÍLČÍ INFORMAČNÍ BLOKY 
                 

 

ANTROPOMETRIE

Antropometrie je obor, který se zabývá měřením, popisem a rozborem tělesných znaků charakterizujících růst a stavbu těla.Vliv anotropomerických údajů na správné navrhování a tvarování nábytku.

 

ERGONOMIE

Základní poznatky z oboru ergonomie. Okruhy a význam ergonomie. Vliv a užití principů ergonomie na správné navrhování a tvarování nábytku.

 

PARAMETRY POPULACE

Výsledky posledních měření parametrů české populace a jejich využití pro navrhování a tvarování nábytku.

 

ROZMĚROVÉ POŽADAVKY

Normy a rozměrové požadavky vztahující se k nábytku a interiéru, vycházející z rozměrů lidského těla a jeho částí. Dále se větví na další podkategorie podle funkčního typu nábytku.

 

VÝZKUM

Poslední aktuální výsledky výzkumu antropometrických údajů u české populace v kontextu s historickými údaji. Trendy a vývojové změny v parametrech.

 

 

Informační blok ROZMĚROVÉ POŽADAVKY se dále větví do nižších hladin na bloky:

ÚLOŽNÝ, SEDACÍ, LEHACÍ, PRACOVNÍ, JÍDELNÍ.


PRO DALŠÍ INFORMACE V PRŮVODCI O OBSAHU PORTÁLU POUŽIJTE PŘÍSLUŠNÉ ODKAZY V RÁMCI LEVÉHO NAVIGAČNÍHO MENUPoslední změna: 2013-05-01 15:37:04 (Boris Hála)